Březen 2008

Pohádka o princezně

29. března 2008 v 10:53 | Kestler |  Čas
Byla jednou jedna malá holčička a ta byla velice šťastná. Právě začala chodit do školky a moc ji to tam bavilo. Až na to, že je občas hlídala jedna nesympatická učitelka. Holčička ji doopravdy nenáviděla. Jednoho dne dostala od maminky deník. Velkou červenou knihu, která měla zámek. A rodiče od toho zámku měli klíč. I když uměla psát, kreslila si do svého deníku jenom obrázky. Věděla totiž, že si ho její rodiče a starší bratr prohlížejí. Ovšem když šla sama v pátek ze školky, našla na silnici otrhaný sešit, a protože byla zrovna naštvaná na tu nesympatickou nánu co je hlídala, začala do toho sešitu psát. A pokračovala v tom i několik dalších měsíců. V té chvíli už věděla, že to není jen sešit na zápisky, ale její opravdový deník. Schovávala ho, protože do něj zapisovala i věci, které by se její rodině nemusely líbit. Pro rodiče vedla stále obrázkový deník. Měla je i bratra ráda, ale každý potřebuje mít nějaké tajemství. Jejím skutečným přítelem, kterému sdělovala všechny své pocity se stal starý potrhaný školní sešit, který schovávala na půdě. Jednoho dne, když měla velmi dobrou náladu, zjistila, že si její deník, ten skutečný, někdo prohlížel, dokonce napsal na okraje nějaké poznámky. Věděla, že to musel být její bratr. Byla z toho velice smutná. Chtěla mít nějaké místo, kde hrála sama za sebe, kde jí nikdo nemohl říct, že to smí a to ne. A teď jí na to místo vtrhla cizí armáda a ona měla dělat co? Nevěděla a byla bezradná. Kdyby svůj sešit schovala jinde, bratr by ho našel. A koupit si nový? Nikdy, ten co měla se jí líbil a nechtěla ho měnit jen proto, že jí tam někdo vlezl. Dlouho přemýšlela, až ji nakonec přece jenom něco napadlo. Napsala pohádku o princezně, která šeptala svá tajemství vrbě. A doufala, že bratr pochopí.

Drahá Betty

25. března 2008 v 17:01 | Kestler
Drahá Betty,
doufám, že se máš dobře. Vím, že ti zpěv nevadí, a tak nemám obavy, že by ti to jejich věčné aleluja vadilo. No nic, chtěla jsi vědět jak je tady na Zemi. Musím ti napsat, že dobře. Všem nám moc chybíš, ale co se dá dělat. Tatínek byl z toho hodně špatný. Ten první večer byl nejhorší. Pomáhalo mi zpívat si písničky, kde se vyskytovalo slovo pes. Taťka se stal alkoholikem =) Ne, dělám si legraci, jenom si tři dny před spaním dal skleničku vína. Vypadá to, že nepojede na mistrovství do Polska. Chceme si pořídit nového pejska =) Doufám, že máte internet, více se totiž dozvíš tady, na stránkách cvičáku. Chceš nějaké aktuality, tak ti shrnu pár posledních dnů.

Ruch na tržišti

25. března 2008 v 16:21 | Kestler |  Rukou amatéra
Eh, no trocha z mé školní tvorby. Zadání znělo popiš ruch na tržišti a já nenávidím popisy, podle toho to taky dopadlo.

Jak uvařit čaj =)

23. března 2008 v 13:57 | Kestler |  Moje skromné vařeníčko
Dobře, toto sem vkládám jen tak pro zasmání, a taky kvůli sázce, že napíšu recept jak uvařit čaj, který má hlavu a patu =)