Duben 2008

Polsko

30. dubna 2008 v 17:56 | Kestler
Polsko
V pátek jsme se třídou vyrazili na jednodenní výlet do Polska. Naším cílem se stalo muzeum Holocaustu v Osvětimi a město Krakov. Nejspíše bych se rozepsala o hrůzách pracovních a vyhlazovacích táborů, ale vzhledem k tomu, že jsem v prvním bloku málem omdlela, tak nevím vůbec nic. Snad jen, že jsem rozpoznala francouzštinu, italštinu, angličtinu a němčinu, při čekání na ostatní. Dokonce jsem pochytila nějaké to slovíčko z posledních třech jmenovaných jazyků =) V Krakově bylo hezky, takřka letní počasí. Kolem řeky vedla cyklostezka, pak byl svah s čerstvě posekanou trávou a nakonec ještě zídka, na které se dalo sedět. Na chvíli mi bylo líto, že tam nebydlím. U Visly bych trávila celé dny. Bohužel jsem jen prošli kolem, a tak jsem se nemohla natáhnout do trávy a pozorovat cvrkot =) Zbytek asi každý zná. Zběsilý poklus mezi památkami, potom honem do autobusu a domů. Jako naschvál ve chvíli kdy jsem usínala, jsme dorazili domů. Takže ze spánku jsem byla nemilosrdně vytržena. Strýc slíbil, že na mě a sestřenku počká a nechá odemknuto a rozsvíceno. Houby s octem =) Odemkl přesně ve chvíli, kdy jsem po pětiminutovém hrabání v batohu vítězoslavně vytáhla klíče =)

Citáty

16. dubna 2008 v 20:34 | Kestler
Dneska od dvou autorů, tím prvním je pan Dostjevskij ….
Příčinou každé sebevraždy bývá nešťastná láska - někdy k ženě a vždy k životu
Muž je v některých situacích jako pařez.
….. a druhým pan Artur Doyle.
Jakmile vyloučíte nemožné, to, co zbývá, musí být pravda, jakkoliv je nepravděpodobná.
Průměrnost nedohlédne nad sebe, ale talent hned pozná génia.

Listí

14. dubna 2008 v 20:17 | Kestler |  Čas
Když chci otírat listy, tak otírám listy, i přesto, že můj vztah ke květinám je velmi specifický. Kytky a podobné vypadají fakt dobře, ale bohužel potřebují pravidelnou péči například zalévání. A to je kámen úrazu. Když nedáte psovi den dva jídlo, tak se vám připomene. Jenomže kytka prostě chcípne a je po parádě. Z tohoto důvodu nechávám péči o květenu na mámě. Ovšem v sobotu jsem prostě vzala hadřík a začala umývat. Úplně jsem vypnula. Na nic jsem nemyslela, jenom ticho, chodba, kytky a já. Bylo to …. nezvyklé. A doporučuji, trocha jiné práce než na jakou jste zvyklí a je to … prostě něco.
Taky jsem si vzpomněla na jednu hru. Napsat na své jméno nebo přezdívku a ke každému písmenku napsat nějakou vlastnost, která vás vystihuje. Začínám, kdo chce ať se přidá. Buď do komentářů nebo k sobě =)
Klesající
Egoistická
Samostatná
Tvrdohlavá
Líná
Energická
Rozumná
=) Kestler

Dnes naposled =)

11. dubna 2008 v 20:27 | Kestler |  Čas
Zapomněla jsem k poslednímu článku připojit citáty od někoho, kdo se jmenoval Camus.
Nejtěžší je odpovídat na mlčení.
Existuje pouze jediný případ čistého zoufalství. A to zoufalství člověka odsouzeného na smrt.
Štěstí a absurdno jsou děti stejné země.
Nad lidskou ctí není nikdo.
Citáty pocházejí z: http://www.poeta.cz/mc/index.php

Cristina Sampaio

11. dubna 2008 v 20:15 | Kestler |  Rukou amatéra
V úterý jsme se byli podívat na soud, a protože se obžalovaný nedostavil, zavítali jsme na výstavu portugalské ilustrátorky a karikaturistky Cristiny Sampaio. Výstava mě velmi zaujala, a tak jsem se rozhodla o Cristině Sampaio něco zjistit a napsat.

2o důvodů proč bych měla být šťastná

11. dubna 2008 v 14:54 | Kestler |  Čas
Mám se mít dobře. Dle všech. Ano. Tebe, že něco trápí? Si děláš srandu ne?
Takže proč mám být "happy"?
 1. mám milující rodiče
 2. mám skvělé známky
 3. učitelé mě milují
 4. jedu na tři týdny do Řecka
 5. jsem přijatá na střední
 6. byla jsem v divadle
 7. nejsem "švorc"
 8. mám nový notebook
 9. mám skvělou kamarádku
 10. budeme mít štěňátko
 11. se ségrou si užiji legraci
 12. mám koníček, který mě baví
 13. dokážu si ho sama zaplatit
 14. mám člověka se kterým se mi dobře povídá
 15. svítí sluníčko
 16. jsem zdravá (asi by to mělo být výš)
 17. zítra je pátek
 18. neválčí se u nás

Jednou prý přijede princ na bílém koni, ale co když se princezna koní bojí?

Každý den

8. dubna 2008 v 16:49 | Kestler |  Čas
No nic, chtěla jsem jen napsat o tom, že i maličkosti výrazně ovlivňují náš život nebo alespoň ten můj. Několik maličkostí, které se v poslední době staly (relativně poslední =).

Drahá Betty

6. dubna 2008 v 19:34 | Kestler |  Čas
Nechť trouby zazní, hudba hrá,
Má Deona mít dcera má,
Když dcerka touží po lásce,
Jí otec marně bránit chce.
Ehm ehm, tímto jsem ti chtěla tak trochu naznačit, že je pro mě dnešní den velmi důležitým výročím, které se pravděpodobně hodně dlouho nebude opakovat. Tímto prohlašuji, že my (začala jsem si mykat =) máme hotovy všechny úkoly a tím pádem, jsme se po sedmi měsících zbavili všech restů atd. Děkuji svým spolupracovníkům =)
Jinak jsem zahořela vášní pro piškvorky. Zatím prohrávám, ale doufám, že se to buď změní nebo ten co mě miluje, mi konečně vyzná nehynoucí lásku (ne že by to hrozilo, ale naděje umírá poslední). Taky jsem dneska poslala poslední úkoly do nultého ročníku a od pátku čeká na mamku na poště nějaký dopis z mé (doufám) budoucí školy. V té staré je vše při starém. Nezodpovědní učitelé, nesplnitelné termíny a nuda. Začala jsem dělat modrou motanici má mít dvanáct řad. Nejspíš sem ještě dneska hodím jeden z mých receptů. A jakmile to půjde i nějakou moji slohovku (děste se). Učitel češtiny mě obvinil, že na to dlabu, že pěkně píšu (kam dal oči?), ale nikam nic neposílám. Bohužel má pravdu. Zítra mě čeká další kolo triček a možná kvůli tomu zmeškám francouzštinu =( Jinak pan ředitel byl nehorázně nadšen tím, že neumím kopírovat filmy. Neměla jsem to srdce mu připomenou, že je to trestné =) Abych se ještě vrátila k těm piškvorkám, dají se při nich probírat nejrůznější témata. S jedním protivníkem jsem probrala osud, zvýšení šancí na výhru díky zamilování, školu apod. Jinak jsem si zkopírovala nějaké písničky do počítače, takže mi tu momentálně zní Elán. Na otázku co je to odpovídám: skupina, která má skvělé texty a ještě lepší melodii a navíc je slovenská, takže se dá rozumět tomu co zpívají =) Ještě jsem nezmínila jednu svou úchylku, strašně ráda si pamatuji básně nebo cokoli co je rýmované např. nejslavnější promluvu Hamleta, začátek Zlatovlásky . . .S přáním hezkého dne se s tebou loučím a ještě něco od Woody Allena
Tvrdí se, že plavání podporuje držení těla a ladné pohyby, ale všimli jste si někdy, jak chodí kachna?
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti prostřednictvím svého díla - chci jí dosáhnout prostě tak, že neumřu.
Smrti se nebojím, jen nechci být přítomen, až nastane.
Co když je vše jen iluze a nic neexistuje? V tom případě jsem rozhodně zaplatil příliš mnoho za svůj koberec.
Tvá Kestler

Nový vzhled

3. dubna 2008 v 20:05 | Kestler |  Čas
Konečně jsem téměř dokončila nový vzhled. Dělání obrázku mi zabralo téměř dva dny a než jsem k tomu vymyslela slušný vzhled, taky mi to dalo zabrat. Jenom přemýšlím, jestli nezměnit písmo v obrázku na béžovou. Původně to totiž mělo vypadat celé jinak, ale nakonec jsem to vzdala. Ještě vkládám pod perex jednu verzi záhlaví. Použité obrázky jsou odtud, ani jsem nevěděla, že je to z počítačové hry, a odtud. Jenom k aktuálnímu dění. Informatiku trávíme vkládáním zvuků do prezentace (učivo osmičky), ovšem změnili nám učitele (teď máme bohužel ředitele) a ten s námi probírá takovéto věci, na zabití. Noťas nemůžu vynachválit, teď jsem viděla v informatice, co používají a musela jsem se smát, oproti mému obři. Pokud by měl někdo zájem tak tady najde jak vypadá a něco víc, obrázky jdou pěkně zvětšit. Jinak mám za úkol napsat, co si myslím o značce Made in China, pokud mi napíšete, co si myslíte vy, budu ráda. Někdy sem hodím svůj výtvor, tedy pokud nebudu do té doby mrtvá. Ve třídě se totiž zrovna hádáme nad tričkama (no jo deváťáci) a dneska to u nás vypadalo jak . . . v parlamentu a to bylo teprve první kolo. To jest barva a lemy, přední a zadní obrázek nás teprve čekají. No nic pokud mi budete chtít sdělit něco jiného než reklamy napište =)