Cristina Sampaio

11. dubna 2008 v 20:15 | Kestler |  Rukou amatéra
V úterý jsme se byli podívat na soud, a protože se obžalovaný nedostavil, zavítali jsme na výstavu portugalské ilustrátorky a karikaturistky Cristiny Sampaio. Výstava mě velmi zaujala, a tak jsem se rozhodla o Cristině Sampaio něco zjistit a napsat.

Cristina Sampaio
Cristina Sampaio pochází z Portugalska a žije v Lisabonu, kde v roce 1985 dokončila tamní školu výtvarného umění. Potom v roce 1987 ilustrovala dětské knihy a mezitím, v roce 1986, pracovala jako ilustrátorka a karikaturistka v několika novinách nejen v Portugalsku, ale i v cizině. Dělala také kreslený film a pracovala ve sdělovacích prostředcích. Její práce byly lidem představeny v Portugalsku, Brazílii, Německu, Francii a České republice. V letech 2002 a 2005 získala ocenění Award of Excellence od americké Společnosti pro novinový design a v roce 2006 Stuard Award za nejlepší portugalské novinové ilustrace a karikatury. Také se může chlubit prvním místem v mezinárodní soutěži World press cartoon 2007 v kategorii Kreslený politický úvodník. Její ilustrace se objevují například v novinách Le Parisien, New York Times, Independente a Media Vaca.
Toto je přeloženo ze stránek www.cristinasampaio.com, za mizerný překlad se omluvám, tím, že nemám angličtinu ve škole, se jí moc nevěnuji. Česky jsem toho moc nenašla, ale jeden článek přece ano . Následující ukázky její tvorby pochází z www.cristinasampaio.com.
Nelegální přistěhovalci (první cena World press cartoon 2007 v kategorii Kreslený politický úvodník)
výměna použitých knih (koroze Země, ekologie)
mise Spojených národů
Více na výše uvedených stránkách =)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama