Každý den

8. dubna 2008 v 16:49 | Kestler |  Čas
No nic, chtěla jsem jen napsat o tom, že i maličkosti výrazně ovlivňují náš život nebo alespoň ten můj. Několik maličkostí, které se v poslední době staly (relativně poslední =).

Čaj
Ano, už zase ten čaj. Ohledně čaje jsem totiž klasik, jak by vyjádřil nejmenovaný pán v jedné nejmenované reklamě. Ačkoliv prohlašuji, že miluji čaj, na exotické nebo kvalitní druhy mě neužije. Ano, ušklíbnu se jak nad čajem s mlékem, tak nad pravým zeleným. Prostě mi nechutnají a já nehodlám pít nic, co mi nechutná jenom proto, že je to dneska v módě. Mým favoritem je podle tatínka obarvená voda. Černý čaj Klub patří k mým oblíbencům už od narození. Jediné co se mění je jeho spotřeba. Momentálně jsem zakotvila u půllitrových hrnků. Ale, abych se konečně dostala k tomu, proč toto píšu. Jednoho dne jsem nic zlého netuše vyndala sáček čaje z obalu a vložila ho do hrnku. Potom jsem vykulila oči jako tenisáky a snažila se zpracovat tu strašnou věc. Po celou dobu byly horní lístky čistě bílé a najednou, je na nich našikmo červený nápis Jemča. Nic proti Jemči, která si dělá reklamu, ale vůbec se mi to nelíbí a nemůžu si na to zvyknout.
Brambůrky
Brambůrky jsou u nás v rodině poměrně vzácné. Párkrát za měsíc se společně porveme o jeden sáček a to je tak vše. Asi před rokem jsme si oblíbili jistou značku (sýrové Bohemia Chips), ale byl tu jeden problém a to závažný. Dotyčný sáček byl jen osmdesáti gramový. Toto číslo se sice čtyřma dělí dobře, ale dvacet gramů není nic moc. Naštěstí teď začali vyrábět dvojnásobné balení =) Díky jim za to.
Toliko k výrobkům a teď už jen pár zajímavostí, které jsem se dnes dozvěděla.
Než se člověk stane soudcem celkem to trvá. Musí mít maturitu, potom práva, potom složit zkoušky, a pak ještě být nějakou dobu čekatelem u soudu. Teprve potom vás může prezident jmenovat soudcem, ovšem pokud máte více než třicet let. Třicet let proto, že prý daný člověk už je rozhodný, má to v sobě srovnané a tak (dneska jsme se byli se třídou podívat na soud, proto jsem se zeptala =)
Haribo je německá firma, která má pět výroben v Německu a třináct jinde ve Evropě.
V houfu patnáctiletých výrostků vás nepozná ani nevlastní dědeček, ale jeho syn, kterého vidíte párkrát do roka, si vás určitě všimne =)
Pokud prohráváte v piškvorkách, budete prohrávat dál i kdyby jste se pekelně soustředili.
Jsem přijatá na střední, včera mi došel dopis. Také mám potvrzeného Mořského koníka. Včerejšek byl dnem dopisů.
Chtěla jsem něco napsat o korálcích, ale nikde jsem nic nenašla, takže příště =)
A pár citátů od Butlera Samuela:
Pravdu může říkat každý hlupák, ale k dobrému lhaní je třeba jisté inteligence.
Oznámíte-li někomu, že jste ho učinil svým dědicem, pak jediná slušná věc, kterou můžete udělat, je ihned umřít.
Nic nepůsobí tak silným dojmem jako mlčící dav.
Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj lehce, protože šlapeš po mých snech.
Kestler
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama