Září 2008

Tři boty v jednom týdnu

28. září 2008 v 20:25 | Kestler |  Čas
Tento týden jsem zakusila tři věci, které se mi nikdy nestaly. Beru si ponaučení a pokusím se, aby se neopakovaly.

Amsterdam

23. září 2008 v 22:32 | Kestler
Z deníku E. Veselé
Zážitek první: Amsterdam
Časové určení: když jsem byla malá
Tak jsem se právě vrátila z týdenního poznávacího zájezdu. Mým cílem se protentokrát stalo Nizozemsko, země tulipánů a větrných mlýnů. Moc těch tulipánů jsem ale neviděla. Všem jim usekávají květy, aby měly lepší cibule. Těmi květy pak zdobí obří a nádherné alegorické vozy, a pak je vyhodí. Celkem si z Nizozemska toho moc nepamatuju, ale Amsterdam byl zážitek. Mamka se o mě hodně bála. Měla v ruce kameru, kabelku a ještě si hlídala mě. Všude kolem bylo spousta feťáků (to jako narkomanů), dealerů drog a velmi zajímavých obchodů. Chtěla jsem se vyfotit a poslat obrázek babičce, ale maminka mě nemohla naaranžovat nikam tak, aby v pozadí nebylo nic z výše zmiňovaného. Proto jsem se fotila jinde a jindy. Výlet lodí byl zážitek a zdálky to město nevypadalo zdaleka tak hrozné, jak ve skutečnosti bylo. Když jsme mířily s maminkou do muzea, prohlédla jsem si policisty. Vůbec nevypadali, že by snad někdy zakročili, kdyby se něco seběhlo. Všechny ty drogy a podobné jim bylo jedno. Jenom seděli a koukali do dáli. Ale muzeum Vincenta van Gogha stálo za to. Teda já si pamatuju jenom záchodky. Byla jsem tam s mamkou. Měli tam prosklené kabinky, takže do nich bylo vidět. Když ale člověk zamknul, tak se to sklo zapařilo. Vypadalo to úžasně, ale mamka nedovolila mě ani mé kamarádce se zamknout, a tak na nás bylo vidět. Asi měla strach, že bychom si nedokázaly odemknout. Když všechny ty paní viděly, že do kabinek jde vidět, tak odcházely. Nedošlo jim, že jenom my nejsme zamknuté. To je tak vše. Jinak mám doma spoustu nejrůznějších znělek. Další zážitky zase příště.

Czechbeadwork.net

22. září 2008 v 19:52 | Kestler |  Stránky s významem
Opět jedna z mých zamilovaných stránek. Jedná se o základní stránku, na kterou se dostane úplně každý, kdo začíná s korálky a hledá nějaké informace na internetu. Obsahuje nejvíc návodů a schémat na českých stránkách. Je silně propojena s korálkovým obchodem ROOYA, ale není to vůbec na škodu. Jinak v současné době prochází změnami a úpravami, protože autorka má hotovou maturitu, a tak se mohla stránce plně věnovat. Nejdůležitější částí této stránky je fórum. Jeden z důvodů, proč tam denně chodím. O fóru, ale více někdy později.

8.9. – 13.9. 2008

22. září 2008 v 18:13 | Kestler
S týdenním zpožděním přidávám mé výdaje.
8.9. - 12.9. 2008
Celkem u sebe: 1 239 Kč
Výdaje:
10 Kč MHD KU
740 Kč obědy na měsíc
10 Kč pití
10 Kč pití
8 Kč MHD UH
60 Kč registrace do knihovny BBB
159 Kč sešity, obaly, pravítko, jmenovky
8 Kč MHD KU
8 Kč MHD cihelna
8 Kč MHD lékárna
8 Kč MHD UH
130 Kč učebnice účetnictví
21 Kč sešit, obal, barevná obálka
8 Kč MHD KU
8 Kč MHD UH
40 Kč potvrzení studentské
66 Kč sešity a obaly
25 Kč jablka (goldeny =) a Mila
8 Kč MHD KU
8 Kč MHD UH
1 343 Kč celkem
Shrnutí: opět jsem byla v mínusu, tentokrát chybělo 104 Kč
Moje neproplacené =)
35 Kč pohled a známky
14 Kč zmrzlina
49 Kč z vlastní kapsy
Všechny náklady: 1 392 Kč

Další týden za mnou

20. září 2008 v 17:06 | Kestler |  Čas
Ač zážitků a převážně krásných byl kopec, díky mé poctivosti, jsem nenapsala ani řádku. To že jsem vyjma školy neměla na počítač čas, není planá výmluva. Buď jsem trávila vycházky venku nebo studiem. Bohužel =( Ale mám co jsem chtěla. V pondělí jsem jela za švígrou, abychom si vyřídily předplatné do divadla a Zlatý fond. Taky mi dovezla pohřešovaný sešit ruštiny a před měsícem odepsanou baterku. Úterý bylo nádherné =) D. za mnou přišla poprvé na intr. Dopředu jsem koupila popcorn, který jsme si udělaly v naší nádherné kuchyňce. Byla z mého domova mládeže u vytržení. Oproti jejich je to totiž úplný Hilton. Popcorn jsme zapily kakaem a sledovaly jednu epizodu našeho oblíbeného seriálu MASH. Nutno ještě podotknout, že sestřička se svými dvěma dredy trčícími nad hlavou a červenými kalhotami moc nezapadala =) Jinak se večer povedl a vychovatelka se divila, co že tak pozdě odchází =) Hold máme velmi vřelé rodinné vztahy =) No, a středa byla úplně nejlepší. V půl sedmé (začátek vycházek) Jsem vyrazila na autobus. Dobíhala jsem ho téměř s jazykem na vestě. Tam spokojeně nezadýchaně seděla švígra =) Ačkoli v pizzerii bylo plno, než jsme si objednaly, uvolnil se stůl. K večeři jsme vybraly pizzu čtyř salámů a k pití moji oblíbenou horkou hrušku. Dali mi do ní i mandle a pár kousků sušené hrušky =) Pizza byla výborná, jenom jeden druh salámu byl pálivý. A mě nenapadlo nic lepšího, než se pokusit ten pálivý pocit spláchnout. Výsledek můžete sami vyzkoušet. Z pizzerky jsme vypadly poměrně rychle, neboť jsme se chystaly ještě ulovit keš u autobusáku. Ani po půl hodinovém oblézání všech tří billboardů s baterkou a strkání rukou do míst o kterých jsme nevěděly, co jsou zač, jsme sedly do autobusu směr "domů". Naštěstí byla, a tak nás nikdo neviděl, ale zklamání velké, další pokus v neděli nebo ve středu. Posledním z krásných zážitků byla čtvrteční odpočinková svačina. Já nevím, proč mám v poslední době spojené příjemné zážitky s jídlem. Topení topilo, kakao chutnalo po kakau, pomeranč po pomeranči, jablko po jablku a vlnky po vlnkách. Kniha Ztraceni v podzemí naháněla husí kůži a odjezd domů se blížil =)
PS: Taťka se teďka vrátil z výstavy. Cho byla druhá a označená za velmi nadějnou =) A vyhrála kamaráda pro Norberta, který se jmenuje Chloupek =)

Vánoce, Vánoce přicházejí

20. září 2008 v 15:47 | Kestler |  Rukou amatéra
V kuchyni voní vánoční hvězda. Vánoce jsou blízko, i když se to nezdá. Vždyť co jsou tři měsíce v porovnání s dlouhověkostí želvy? Vím, komářice, ta noční trapička, se Vánoc nedožije. Ani její syn a jeho vnuk. Všechny je vymýtí lezavá zima za oknem. Nebo udusí dým valící se z komínů. Na stole se kupí hromada sešitů. A já v duch vybírám vánoční dárky. Taťkovi autíčko, mamince slona, Changie kost. V kuchyni začíná vřít voda na čaj. Čas svačiny se blíží. Možná zapálíme svíčky. Nejdřív se však musí utřít nádobí. Veselé Vánoce děti! Šťastné a veselé! Příjemné prožití svátků vánočních!

Je trochu zima....

15. září 2008 v 18:51 | Kestler |  Čas
Asi před rokem bych řekla, že mám ráda zimu a sychravo. Seděla bych doma u svého stolu, nohy položené na radiátoru a čekala bych na zavolání k večeři. Teď bez uzardění říkám, že sychravo ráda nemám. Nesedím doma u svého stolu, nemám nohy položené na radiátoru a nečekám na zavolání k večeři. Jsem na intru (ó jaké to překvapení), ponožky co mám nejsou z nejtlustších a přemýšlím, jestli si mám jít udělat večeři. V cimře (pěkný výraz, není liž pravda) čtyři na čtyři s radiátorem půl na půl se mírně chvěji zimou v tlustém zimním svetru. Venku je patnáctého září, sychravo, mlhavo a prší. Hledám seznam povinné literatury a nemohu jej najít. Přemýšlím, že půjdu rozsvítit, ale nechce se mi. A tak tu hniju a hniju a hniji. Možná bych mohla přidat vyju a vyju a vyji.

Never

14. září 2008 v 21:34 | Kestler |  Čas
Jak nad tím tak uvažuju, tak čas opět jednou zasmečoval. Ani jsem se nenadála a je třetí zářijový týden. Zářijový týden onoho přelomového roku. Nějak mi pořád nedochází, že šťastná bezstarostná léta skončila, že už nikdy nic nebude jako dřív. Že teď mě čeká jenom práce a práce. Že už nikdy nebudu bydlet jenom tak s rodiči a chodit do školy. Teď intr a od třeťáku možná privát, potom kolej popřípadě další privát. Ale už nikdy doma.
Bylo nebylo a není všechno je pryč...

Sportovní den

11. září 2008 v 17:05 | Kestler |  Čas
Tak jsme dneska měli sportovní den. Po téměř probdělé noci, jsem musela vstávat už v šest =) V půl osmé jsme se my, chudáčci prváčci, nalodili do autobusů (zbytek školy jel později) a vyrazili směr nějaká louka. V noci pršelo, a tak posledních dvacet minut přesunu po rozbahněné polňačce byl vskutku zážitek. Organizáorka se zmínila, že jsme si měli vzít gumáky =) Což sice byla pravda, ale jak se později ukázalo, bylo by to zbytečné. Celý den svítilo sluníčko.

Kočičí dlažba

10. září 2008 v 18:18 | Kestler |  Rukou amatéra
Poslední dnešní článek =) Jdu na ty brusle. Jinak vyfoceno při návštěvě ségrulky na privátě.

1. 9. 2008 – 5. 9. 2008

10. září 2008 v 18:09 | Kestler
Tato rubrika mi bude sloužit jako přehled věcí, které jsem si na platila hotově a osobně. Nejde zdaleka o přehled všech nákladů (není zpočítáno školné, ubytování, některé spoje, nákup jídla atd.) Bude se jednat o zcela nudné články, ale snad je ozvláštní vaše komentáře. Jinak jde zčásti o nápad mého tatínka.
1. 9. 2008 - 5. 9. 2008
Celkem u sebe: 2 520 Kč
Výdaje: 8 Kč MHD UH
8 Kč MHD KU
8 Kč MHD cihelna
45 Kč oběd (bageta)
8 Kč MHD Sady
508 Kč učebnice + registrace do školní knihovny
8 Kč MHD UH
32 Kč bus domů a
13 Kč voda
63 Kč bus domů b
1000 Kč internet na rok
1080 Kč učebnice
2781 Kč celkem
Shrnutí: Bez výpomoci peněz z kapesného bych byla v mínusu 261 Kč.

Shrnutí

10. září 2008 v 17:51 | Kestler |  Čas
Tak za deset minut mi začíná studijka =) Asi bych se měla naučit azbuku (máme na ni přece celý jeden týden *panika v očích*), nebo dělat vstupní stránky, přečíst účetnictví, základy přírodních věd a zeměpis. Jenomže jsem dlouho nic nenapsala, tak se to teď budu snažit napravit. Přece jen ten poslední článek zněl trochu depresivně (možná bez toho trochu). Představy jste měli minule, teď už jen suchá fakta. Kamarádku, která by nahradila V. jsem si nenašla. Jinak boty jsou otrava, puchýře bolí, ale jeto lepší než první týden. Jmenovka je pořádná otrava. Zdá se, že bude celkem záhul v učení, už jenom 4321 je něco. Jde o to, že čtvrťák má zadání praktické maturity a s tou jeho maturitou mu pomáhá třeťák, druhák a prvák. Skvělé, co? Nejenže jsem podle testu v ZPV pětkařka, ale ještě někomu zničím maturitu. Třídní je v pohodě. Jenom na můj vkus moc soutěživý a navíc je myslivec. Měla bych zjistit jestli hodný nebo zlý. Ostatní profesoři taky fajn, děcka ve třídě v relativní pohodě. Jenom jedna holka mi přijde úplně mimo. Nechápu, jak někdo v 15 neví, jak se pracuje s TC. Nebo proč, když na měla anglinu od čtvrté třídy, se neumí představit a nerozumí tomu, co říká český profesor angličtiny. Hrůza. Já na tom sice taky nejsem nijak slavně, ale snažím se vrátit na svou obvyklou úroveň. Intr je krásný. Kdyby takový nebyl, tak bych to asi nedala. Ale mám nejlepší pokoj, spolubydlící jsou obě skvělé, vychovatelky taky jdou (jedna skvělá, druhá nic moc). Jídla si dělám sama, takže si můžu jíst kdy chci a co chci. Téměř kdy chci, musím respektovat studijku a večerku a návraty z vycházek, ale jinak vše ok. Našla jsem další cache v Hradišti u BBB. Jinak to je zatím všechno, nějaký smysluplnější článek jindy.

Bruslení

10. září 2008 v 16:14 | Kestler |  Čas
Zatím jenom krátký článek, nemám totiž moc času a v dohledné době ho víc nebude. Minulý týden sice čas byl, ale internet nebyl. Následuje přepis z papírového sešitku. "Začínáš, že?" usmál se na mě neznámý mladík na kole. Ač to nebyla tak úplně pravda, přikývla jsem. Ono, vysvětlujte něco po úspěšném vyfunění kopečku na bruslích, které jste neobuli dva roky. "Zkus se víc předklonit," poradil ještě než odfrčel. Nebudu zastírat, že se mě jeho vyjádření dotklo. Bohužel pravda byla na jeho straně. Celou cestu k intru jsem viděla, jak všem to pitomé bruslení jde, jenom já se tam divně plácám. A ač jsem přišla o své chatrné bruslařské sebevědomí, dospěla jsem k pevnému rozhodnutí. Naučím se správně a pořádně bruslit. Bohužel jsem od té doby nestála na bruslích ani jednou.