AQUA

20. října 2008 v 14:00 | Kestler |  Z mých sluchátek
Aqua je dánsko-norská popová skupina, kterou v roce 1989 založili pod názvem JoySpeed René Dif, Soren Rasted a Claus Norreen (Dánsko) a Lene Nystrom (Norsko). Claus a Soren byli tehdy producenti skupiny, René rapoval a Lene zpívala hlavní vokály.

Uzavřeli smlouvu s malým nahrávacím studiem a vydali svou první písničku Itzy Bitzy Spider. Ta ale neměla úspěch, a proto se později dali na tzv. bubblegum pop. V roce 1994 sepsali smlouvu se společností Universal a změnili název skupiny na AQUA. O tři roky později v březnu vydala skupina své první album Aquarium, které obsahuje celkem jedenáct nahrávek. V únoru 2000 vydali své druhé a zatím poslední album Aquarius s dvanácti nahrávkami. Následovalo turné v roce 2001 a práce na třetí desce. V létě však začaly mezi členy neshody, a tak se zanedlouho skupina rozpadla a každý se vydal na svou sólovou dráhu. Znovu se sešli až v roce 2005 při natáčení dokumentu Turn back time. V roce říjnu 2007 slíbili letní turné po Dánsku, které se uskutečnilo. Jaký byl úspěch nevím, nepodařilo se mi najít =)
Já jsem o ně zavadila díky písničce Barbie Girl, na kterou tančila jedna "barbie" na MK. A ač je to "diskárna", tak se mi jejich písničky líbí. Paradoxem je, že zrovna zmiňovanou "Bárbí" moc nemusím =) No, a konečně moje oblíbené písničky =)
A můj nejoblíbenější klip (We belong to the sea) nemůžu teď na youtube.com najít. Nejhezčí a teď tam není. Škoda, že mám svůj život moc ráda na to, abych se kvůli to mu zabila. Možná by mě napadlo několik pěkných způsobů, jak na to =)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama