Květen 2009

Zrovna šlapu do kopce

30. května 2009 v 12:04 | Kestler |  Čas
nálada: pod psa
chuť vypadnout: obrovská
aktivity: nesplněné
pocity paranoie: velké a tohle je ten víkend, na který jsem se těšila
Mamka si myslí, že jsem na nejlepší cestě stát se anorektičkou. Hm, to, že jsem se přestala přecpávat neznamená, že nejím. Co ji k tomu vedlo? Paradoxně to, co by jiní rodiče a odborníci na zdravý životní styl přivítali. Přidala jsem ke svému posilování a procházkám ještě cvičení. A doma jsem v sedm večeřela JENOM jahody se smetanou a piškoty a čokoládu. Takže teď jsem začala sledovat, co jím a myslím, že jestli mě něco k té anorexii přivede, tak je to tohle.
Měli jsme grilovat, ale začalo pršet, takže to odpadlo. Ani mi to nevadilo, než jsem se dozvěděla, že švígřin přítel u nás i tak přespí. Mé nadšení si můžete představit.
Pekla jsem buchtu. Nemám ráda, když se mi u pečení někdo motá. Puding vařím v mlékovaru stylem, že ho nechám, ať si dělá co chce, a až mám chuť, tak ho promíchám a naliju. Mamka a D. se mi s ním míchaly a říkaly, že už je dost hustý. Tak jsem ho rychlovku nalila na piškot a zapomněla jsem na jednu část receptu, ve které se říká, že se v něm má nejdřív rozpustit máslo. Když jsem si toho později všimla (máslo čekalo připravené na lince), tak místo nějakého povzbuzení jenom, že mi to neztuhne. To nebylo to, co jsem chtěla slyšet. Teď se diví, že z toho nejsem absolutně šťastná, ale mě trvá, než mě přejde nesluníčková nálada.
Jinak mamka neustále hledá nějaké neuklizené místo. Myslím, že by jí někdo měl říct, že tímto způsobem přebytek času, který po dokončení školy získala, nevyřeší. Měla by si najít koníčka a začít provozovat nějakou sportovní aktivitu. Já se jdu odpoledne zabít na kolo.
Ps: to, že píšu už ve středu domů, jakou buchtu chci péct, znamená, že bych uvítala, kdyby byly potřebné suroviny nakoupeny a ne, že zjistím, že mi chybí jeden puding

Ořechový medovník

24. května 2009 v 11:14 | Kestler |  Moje skromné vařeníčko
Suroviny na těsto
· 200g másla
· 2 vejce
· 200g cukru moučka
· 2 lžíce mléka
· 2 lžíce tekutého medu
· 500g hladké mouky
· 2 lžičky sody Bikarbony

Suroviny ořechovou směs
· 300g vlašských ořechů
· 120g másla
· 100g cukru moučka
· 2 lžíce tekutého medu

Suroviny na krém a na potření
· 500ml mléka
· 2 lžíce cukru krystal
· 1 vanilkový puding
· 1 a ½ lžíce škrobu
· 250g másla
· 1 žloutek
· 200g povidel

Postup
Máslo necháme změknout při pokojové teplotě.
Z mléka, cukru, pudingu a škrobu uvaříme puding, který poté použijeme na krém, a necháme v chladu ztuhnout.
Na těsto ušleháme do pěny máslo, vejce a cukr. Poté přidáme mouku se sodou, mléko, med a vypracujeme těsto. To rozdělíme na dvě poloviny. Jednu ihned vyválíme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při teplotě 250°C asi 15 minut. Tento plát těsta bude sloužit jako spodní plocha. Poté na plech vyválíme druhou polovinu těsta a dáme péct.
Mezitím nasekáme ořechy nahrubo a spolu s ostatními surovinami na ořechovou směs je mícháme na pánvičce až se všechny složky směsi spojí a cukr zkaramelizuje.
Druhý plát těsta pečeme jen 10 minut a poté jej vyndáme z trouby, navršíme nahoru ořechovou směs a necháme upéct.
Po vychladnutí obou plátů doděláme krém. Máslo vyšleháme a poté do něj postupně přidáváme puding. Nakonec všleháme žloutek.
Spodní plát těsta potřeme povidly, navrstvíme krém a přiklopíme vrchním plátem.Necháme v ledničce alespoň přes noc odležet.

Poznámka
· Vlašské ořechy lze částečně nahradit mandlemi nebo lískovými jádry.

Sbohem

23. května 2009 v 21:29 | Kestler |  Čas
Tímto se s vámi oficiálně loučím. Svůj počítač odkazuji švígře, ne proto, že by na mě byla nějak extra hodná, ale proto, že mamka neumí s mou "myší". Sbírku známek ať si ponechá tatínek. Vím, že ji nechce, ale strýc Alfréd ji chce. Mé skromné finanční jmění darujte některé humanitární organizaci. Maminka, ať si vezme vše, co najde pod uvolněným prknem v podlaze kousek od radiátoru. Vzpomínejte na mě v dobrém. Ať žije Jan Tleskač.

Štrůdlu se zdál sen a měl strach kvůli plnému počtu bodů

20. května 2009 v 20:38 | Kestler |  Čas
Právě dojídám poslední zbytky štrúdlu. Mám obě ruce na klávesnici a jsem sama v pokoji a dojídám. Zasvěcení oceláři pochopí, ostatní nebudu zasvěcovat do mírně nechutných detailů. Mám v hlavě pár věcí, které chci napsat.

Csáková Ilona

18. května 2009 v 13:38 | Kestler |  Z mých sluchátek
Fajn, házejte kameny. Rajčata jsou sice měkčí, ale proč na mě plýtvat jídlem, když rána tvrdým šutrem bolí víc. Možná bych ale mohla uvést svůj vztah k této zpěvačce, než mě pohřbíte zaživa. Jak jsem předeslala *nebo nepředeslala, momentálně si nemohu vzpomenout* nemám vyhraněný hudební styl, žánr a kdovíco ještě. To mě samozřejmě neomlouvá, že poslouchám zpěvačku, kterou lékaři diabetikům zakazují. Detektiv si všiml toho půvabného slůvka poslouchám v předchozí větě *fakt tam je, můžete si to zkontrolovat*. Ono poslouchá znamená, že když se mi to náhodou zapne, tak si to jedno jediné album poslechnu a jedu dál. Vlastně si ani nepamatuju, kdy jsem ji záměrně poslouchala naposled. Možná v červnu? Nevím. A proč je tady? Protože ji přeci jen někdy slyším. *Rozumějte, je za Beatles, takže není vyhnutí =)* A aby jste viděla, jak jsem hodná, videa vás ušetřím.

Camus Albert

17. května 2009 v 14:05 | Kestler |  Citáty
"Štěstí a absurdno jsou děti stejné země."

"Nejtěžší je odpovídat na mlčení."

"Existuje pouze jediný případ čistého zoufalství.
A to zoufalství člověka odsouzeného na smrt."

"Nad lidskou ctí není nikdo."

"Jistota, že jsme inteligentnější než ostatní,
je povážlivá už proto, že ji s námi sdílí tolik pitomců."

"Ženy se stanou zcela rovnoprávnými,
až se smíří s tím,že budou mít pleš,
a uznají, že je to nesmírně důstojné."

"Lhát neznamená jen říkat to, co není pravda.
Znamená to hlavně říkat víc než to,
co je ve skutečnosti pravda."

"Rozum korumpuje srdce."

Zdroj citátů: www.poeta.cz

"Kinder" řezy

17. května 2009 v 13:12 | Kestler |  Moje skromné vařeníčko
Suroviny na základ
· 7 vajec
· 10 lžic cukru krystal
· 2 lžíce oleje
· 3,5 lžíce kakaa
· 10 lžic hladké mouky
· 1,5 lžičky prášku do pečiva

Suroviny na náplň
· 2 měkké tvarohy
· 1 kysaná smetana
· 1 vanilkový cukr
· 1 lžíce moučkového cukru
· 6 lžic tekutého medu

Postup
Vejce s cukrem vyšleháme do pěny. Přidáme olej a kakao. Nakonec vmícháme mouku s práškem do pečiva.
Podle plechu si ustřihneme dva archy pečícího papíru. Na plech vyložený papírem vylijeme půlku těsta (cca 370g) a pečeme pomalu v troubě na 200°C. Po upečení sundáme opatrně papír a necháme plech chvilku vychladnout na dlaždičkách. Potom vložíme další papír a upečeme druhý plát.
V misce smícháme všechny suroviny na náplň. Jeden z plátů potřeme a následně opatrně přiklopíme druhým. Necháme v chladu dvě hodinky zaležet.

Poznámka
· Mělo to chutnat jako řezy Kinder, ale tohoto efektu se mi nepodařilo dosáhnout
· Recept vzniknul kombinací několika návrhů na těchto stránkách.
· Objevil se i návrh potřít před pečením papír olejem, aby šlo těsto snáze sloupnout. Žádný rozdíl jsem ale nezaregistrovala.

Hraju si, hraješ si, hraje si

14. května 2009 v 19:00 | Kestler |  Čas
Mám je ráda. Takové ty kluky, kteří se sice ještě nechovají jako mistři světa, ale začínají k tomu mít jisté sklony. Mám je možná raději než čokoládu. Ne, než čokoládu ne, ale jsou hned za ní. Taky ráda hraju divadlo. Ale abych snad uvedla souvislosti mé velice převelice dobré nálady. *V tomto textu nebudou smajlíci, protože neznám tak rozesmáté smajlíky, jaké by bylo třeba pro vykreslení mé nálady.*

Nevím, proč jsem poslední noc nemohl spát…

12. května 2009 v 18:56 | Kestler |  Čas
Když češtinář vstává z postele levou zadní, tak od něj nečekejte žádné pozitivní zázraky. Nejspíš se rozhodne, že mu máte do příštího pondělí přinést čtenářský deník se čtyřma knížkami. Co na tom, že jste to měli mít do konce května? Takže Bratři Karamazovi pro svou tepelnou izolaci letí do kouta a na jejich místo nastupují hubené Želary a vychrtlý Krysař. Naštěstí mám jednu knížku i připravenou na zapsání a Krysaře, se Saturninem jsem už kdysi četla, takže si je jen lehce osvěžím. I tak ale musím nasadit nouzový režim bez procházek a usínání kolem desáté.
Jinak moje inspirace a chuť psát chodí ruku v ruce s čokoládou. Takže, když jsem měla tři týdny bez čokolády ( a kakaa), tak mi nějak myšlenky vždycky vypadaly z hlavy zrovna ve chvíli, kdy jsem je chtěla nalít do klávesnice. Ale vydržela jsem. Můžu o sobě hrdě prohlásit, že jsem vytrvala až do úplného konce =)
Také jsem zjistila, že jsem nemocná. Mám anémii. Že to zní hezky? Český název taky není špatný - chudokrevnost. To kvůli tomu jsem bledá a občas unavená. Momentálně z toho mám spíš srandu. Ale asi na tom něco bude, protože mi doktorka napsala nějaké tabletky s železem, které musím brát. Prý je to nějaká novinka. Jsou dobré, cumlací s příchutí kakaa =)
Byla jsem o víkendu na výletě na Troják a ke "skalám". Bylo to strašně fajn. A taky jsem vařila a pekla. Využívám toho, že se mamka učí, a hraju si v kuchyni =) Mimochodem, poprvé v šestnácti jsem pekla štrúdl a připadala jsem si divně, že jsem ho nedělala někdy dřív.
A ještě jsem o víkendu slyšela v noci i jak si moucha na stropě skládala křídla, tudíž dýchání mé sestřičky se stalo nesnesitelným a celé dvě noci jsem téměř oka nezamhouřila. Respektive jsem usnula ve dvě ráno a o půl šesté jsem byla probuzena. Uvažovala jsem o vraždě i sebevraždě. Já totiž nejsem schopná usnout přes den, takže dospání nepřipadá v úvahu.
Tak se zatím mějte, já si jdu dobrovolně číst.

Vrstvený salát

10. května 2009 v 15:03 | Kestler |  Moje skromné vařeníčko
Suroviny
· plechovka ananasu (580 ml)
· plechovka hrášku (425 ml)
· plechovka kukuřice (425 ml)
· 150g cibule
· 320g salámu vcelku (šunkový)
· 3vejce
· 200g sýru (cihla)
· malá majonéza (250 ml)
· jeden bílý jogurt (150g)

Postup
Den předem dáme na sítka okapat ananas, kukuřici a hrášek (každé zvlášť).
V rámci přípravy na vrstvení natvrdo uvaříme a oloupeme tři vejce. Nakrájíme cibuli a salám na malé kousky. Sýr nastrouháme najemno a majonézu smícháme s jogurtem.
Na dno mísy (nejlépe vynikne ve skleněné, ale chuť je všude stejná =) dáme ananas, na ten na sypeme hrášek, poté kukuřici. Dbáme na jednotlivé vrstvy. Posypeme cibulí, salámem a ten poklademe vajíčky nakrájenými na kolečka. Vajíčka posypeme najemno nastrouhaným sýrem. Na sýr nalijeme a rozetřeme majonézu s jogurtem. Dáme na dvě hodiny vychladit do lednice.


Štrúdl

10. května 2009 v 14:42 | Kestler |  Moje skromné vařeníčko
Suroviny na těsto
· 400g hladké mouky
· 2 žloutky
· 2dcl vody
· 250g 100% tuku (Omega)

Suroviny na náplň a na potření
· strouhanka
· kokos
· 1200g nastrouhaných jablek
· skořice
· vanilkový cukr
· hrozinky
· vajíčko

Postup
Večer předem nastrouháme tuk na hrubém struhadle, přidáme mouku, žloutky, vodu a vypracujeme lepivé těsto. Přikryjeme obalem od tuku nebo zabalíme do mikrotenového sáčku a necháme přes noc v chladu odpočinout.
Těsto a jablka rozdělíme na čtvrtiny. S každou čtvrtinou nakládáme následovně. Těsto rozválíme na placku zhruba 40 na 20 cm. Poté ji pomyslně rozdělíme na podélné třetiny. Na tu prostřední nasypeme slabou vrstvu strouhanky a poté o něco silnější, ale i tak slabou vrstvu kokosu. Na to položíme jablka. Jablka posypeme skořicí a částí vanilkového cukru, tak, aby se nám to líbilo (pro lidi bez vlastního názoru: slabounkou souvislou vrstvou nic nezkazíte). Podle stejného klíče přidáme hrozinky. Jednu volnou třetinu přeložíme přes náplň a druhou také. Konce založíme a štrúdl přeneseme na plech. Pomažeme rozšlehaným vajíčkem.
Při třetím štrúdlu zapneme troubu na plný výkon (300°C) a necháme nahřát. Pečeme zprudka do tmavé zlaté až hnědé. Doba je v rozmezí 15 - 30 minut.

The Beatles

9. května 2009 v 22:35 | Kestler |  Z mých sluchátek

"Ve městě, kde jsem se narodil
žil muž, který se plavil na moři
a povídal nám o svém životě
v zemi ponorek."

Broskvový "koláč" s kokosovou drobenkou

3. května 2009 v 13:25 | Kestler |  Moje skromné vařeníčko
Suroviny na základ
· 4 vejce
· 250g moučkového cukru
· 300g polohrubé mouky
· ½ balíčku prášku do pečiva
· 1dcl oleje
· plechovka broskví (800 gramů)

Suroviny na posýpku
· 8 lžic polohrubé mouky
· 6 lžic moučkového cukru
· 6 lžic strouhaného kokosu
· 50g Hery

Postup
Vejce a cukr ušleháme do pěny, po částech přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva, a nakonec vmícháme olej. Těsto rozetřeme na plech vyložený pečícím papírem a poklademe nakrájenými broskvemi. Vše zasypeme drobenkou, kterou utvoříme smícháním všech surovin. Pečeme v troubě na 200-250 po dobu zhruba 20 minut.