Září 2009

Na cestách s mobilem

24. září 2009 v 19:41 | Kestler |  Rukou amatéra
Opět fotky nevalné kvality, které jsou foceny buď kvůli jedinečnosti předmětu nebo okamžiku. První snímek jsem vyfotila za nádherného lijáku (focení trvalo asi minutu a ani při odchodu to nevypadlo na nějakou brzkou změnu) a ty další dva jsou výsledkem učení se informací o Řecku při cestě domů.

Možná postižená

24. září 2009 v 17:03 | Kestler |  Čas
"Ona je úplně postižená," zaslechla jsem z úst holky, se kterou sdílím koupelnu. "Postižená, fakt," odvětila jí druhá. Donutily mě zamyslet se nad příčinami mé postižnosti.
Příčina první
Vezmu-li to od rána, nechovám se normálně. Vzhledem k tomu, že o mém cvičení nejspíše nevědí, tak tím důvodem bude můj nový rituál, na který jsem hrdá. Začala jsem si před odchodem do školy umývat ruce. Ano, čtete dobře. Pečlivě si je namydlím, opláchnu, utřu a namažu krémem. Na světě může být spousta špíny, ať už řečeno obrazně nebo doslova, ale já mám čisté ruce.
Příčina druhá
Nefoukám a nežehlím si vlasy a nepatlám na ně nějaký sajrajt. To samé praktikuju s obličejem. Podle mě stačí učesat.
Příčina třetí
Začínají mi docházet nápady, ale asi to bude tím, že jsem zatím nikdy nebyla v hospodě, když tam byly ony.
Nápady došly

Zdravotní postižení je určitá odchylka ve zdravotním stavu člověka, která jej omezuje v určité činnosti (pohyb, kvalita života, uplatnění ve společnosti). Pro účely zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách se zdravotním postižením rozumí "tělesné, mentální, duševní, smyslové nebo kombinované postižení, jehož dopady činí nebo mohou činit osobu závislou na pomoci jiné osoby". zdroj

Takže já to vidím na omezenou slovní zásobu a neznalost jednoho podstatného slůvka.
Možná postižená, ale určitě JINÁ.

PS: jinak se mám dobře, začínám s během a válčím se školou

Homebed

15. září 2009 v 17:24 | Kestler |  Čas
Měla bych se učit, ale toto už přesahuje všechny meze. Nejdřív dostanu v managementu v pondělí referát na pátek s tím, že si mě i vyzkouší. Z managementu, kde jsme za tři hodiny stihli zapsat deset stránek. Fajn, stane se. Dneska jsme měli češtinu. Náhodou vybírala ty, kteří jí donesou referát na pátek. Byla jsem mezi nimi. V ruštině nám dal spoustu úkolů. V konverzaci v tomtéž jazyce jsme měli poprvé nového rodilého mluvčího. Mám z něho strašně divný pocit. Mladý (20 let), čistotný, milý, v kravatě, nekřičí, chová se naprosto normálně. Ale mám dojem, že je pro něco strašně nadšený a přitom tak vůbec nevypadá. Nechutně mě znervózňuje. No, takovéto neveselé myšlenky utápím v čokoládě a zeleném čaji a najednou…
Přijde vychovatelka, že potřebují ke klukům jednu postel, že se mám přestěhovat na dvoupatrovku a
tu moji mi seberou. Merde

Trojbarevný řez

13. září 2009 v 10:36 | Kestler |  Moje skromné vařeníčko
Suroviny na první těsto
· 150g mletého cukru
· 1 vejce
· 100g rozpuštěné Hery
· 1,5dcl studené vody
· 300g polohrubé mouky
· 3 lžičky kakaa
· 1 prášek do pečiva

Suroviny na náplň
· 1 vanilkový puding
· 500ml mléka
· 2 lžíce cukru
· 500g měkkého tvarohu
· 100g cukru krystal
· 1 vanilkový cukr
· 1 vejce

Suroviny na druhé těsto
· 3 vejce
· 200g cukru krystal
· 0,5dcl oleje
· 1dcl studené vody
· 200g polohrubé mouky
· ½ prášku do pečiva

Postup
Nejprve si připravíme náplň. Uvaříme mléko se dvěmi lžícemi cukru, přidáme pudinkový prášek a hotový pudink dáme vychladit. Potom jej jen ušleháme spolu s ostatními surovinami na náplň.
Na první těsto vyšleháme vejce s cukrem, potom přidáme Heru, vodu a ostatní suroviny.
Druhé těsto připravíme stejným způsobem jako první.
Na plech rozetřeme nejprve hnědý základ, na něj rozprostřeme tvarohovou náplň a nakonec zalijeme žlutým těstem, které dobře rozetřeme.
Pečeme na pomalu na 200°C.

Poznámka
· hodně sytá

Čaj není nic jiného než horká voda s kytkou

7. září 2009 v 21:07 | Kestler |  Čas
Myslíte-li si, že horší už to nebude, dostanete rýmu. Proslzela jsem se školním dnem a mám pro vás tři věci. Jedno opravdu pěkné video, které jsem objevila na youtube...

...hádanku typu, co vidíte na fotografiích...
... a přání dobré noci.

Seznamte se, to je Packa/L

2. září 2009 v 19:41 | Kestler |  Čas
"Tak copak jsi dělal celý den?"
"No, jak jsi odešla, tak jsem se ještě prospal. Pak jsem si dal menší rozcvičku a celé to tady očuchal a nakonec se opět ponořil do snění. Jinak jsem chtěl jenom podotknout, že ta postel je pohodlná, ale ocenil bych, kdybys mi přendala misku od dveří ke skříni, za dveřmi by mi někdo mohl vylít vodu."
"Dobře, udělám to, ale až si definitivně vybalím. Ju?"
"Haf."