Dopis první

6. listopadu 2009 v 21:16 | Kestler |  Dopisy
Dobrý den pane inženýre,
nikdy nevím, jak Vás oslovovat, a tak mi odpusťte to škrobené vykání. Patříte podle mě mezi lidi, kteří jej nevyžadují a možná se někdy ani necítí příjemně, když je jim vykáno, ale tykání by mi přidalo příliš familiérní. Tady máte možná první důvod, proč vám nerada píšu. Tykat nebo vykat je pro mě neřešitelný problém. V řeči s tím problém nemám, poněvadž jsem se naučila vyhýbat přímému oslovování, a tak není třeba se znepokojovat. Možná jste se přesto cítil dotčen tím, že jsem dnes na nádraží nebyla příliš komunikativní. V tom mi zase bránil můj přirozený ostych z dospělých lidí, ke kterým cítím něco, co pro nedostatek slov nazývám obdivem. Málo komunikuji i se svou pratetičkou, které si nesmírně vážím. Ráda Vás poslouchám a nic mi nečiní větší potěšení než sedět a naslouchat líčení Vašich zážitků. Samozřejmě, nemohu souhlasit s některými Vašimi aktivitami, jako je například popíjení. Ale tady je možno omlouvat tím, že jsem Vás nikdy neviděla, a tak vlastně vše může být upraveno, vymyšleno nebo dokonce pravdivé. Jinak ale na mne působíte velice dobrým dojmem. Napsané to bude vyznívat jako byste byl ztělesněním Mirka Dušína, ale zaprvé to nemusí být pravda a zadruhé, dopisy se vždy píšou a zní zvláštně. Obdivuji lidi, kteří dokáží psát plynně a kteří dokáží komunikovat v normálním čase a prostoru. Prostě mluvit na jakékoliv téma v rámci nezávazné společenské konverzace. Napsané pocity jsou vždy patetické. Dokážete uchovat tajemství, jste zásadový a víte něco o spravedlnosti.
Takže? Děkuji za příjemné tři hodiny ve Vaší společnosti a omlouvám se za neodepsání na Vaši sms.
Nashledanou
Kestler

Každý dopis by měl mít šanci být doručen, ačkoliv k tomu doufám nikdy nedojde
Panák

- uvedená adresa je i zdrojem ilustrační fotografie
 


Komentáře

1 K* K* | Web | 7. listopadu 2009 v 19:58 | Reagovat

jj :D hej jsem nečekala, že s tím, že blog je defakto k hounu, bude souhlasit tolik lidí..:D

2 Louí Louí | Web | 9. listopadu 2009 v 19:59 | Reagovat

Hm... dopis. V životě jsem ještě žádný nedostala, pokud se ovšem pohlednice nepočítá jako dopis, ale to předpokládám, že ne :) Každopádně to vypadá, že je ten  chlapík, pro kterého je tento dopis určen sympaťák :) Tedy jestli jsem to pochopila a je to opravdu dopis pro něj na který by mohl čirou náhodou, při brouzdání na internetu, narazit.

3 Kestler Kestler | Web | 11. listopadu 2009 v 15:35 | Reagovat

K*: Já se nesouhlasím s tím, k čemu je podle tebe blog, já jenom říkám, že mám stejný rituál.
Louí: Abys mohla dopisy dostávat, musíš taky nějaké psát. Plvodně jsem mu dala větší šanci, ale pak jsem si řekla, že nač mu ulehčovat to, oč nestojím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama