Květen 2011

Fresh

5. května 2011 v 20:41 | Kestler
Řekněme, že někteří lidé význam tohoto slova plně nechápou. Z mně neznámých důvodů si pod ním představují kombinaci hnědé a šedé. Přitom jednou z nejvíc fresh věcí, které znám, je zelená. Už jste někdy pantomimou předváděli zelenou barvu? Povedlo se?
Řekněme, že studenti třetích ročníků si o obědové přestávce koupí luk a šípy. Protože v obchodě nemají kuličkovku. Řekněme, že si titíž studenti další týden koupí kytaru, flétnu a saxík. Modrý umělohmotný saxík.
Víte, proč se pochoutkovému salátu říká pochoutkový? Ne proto, že si pochutnáte, ale proto, že máte po chuti.
Co je to ruměnec? Hornina, ze které se získává rum.
Nemáte někdo malorážku? Kamarád shání. Rád by s ní jel na vodák.
Teď chvíli vážně. Pánové, pánové. Možná se někteří rádi díváte na čouhající kousky dámského prádla, ale to neznamená, že chceme vidět včely. Neboli: "Tomáši, odlétají ti včely." Opravdu mě nezajímá, že máte rádi trenky s obrázky. A stojí mě dost sil nedělat si anketu barevnosti. Modrá se pere s béžovou.
V ústní komunikaci píšeme eseje. Jednou si inženýrka postěžovala, že ji bolí klouby. "To nic, to si jen smrt dělá hnízdo."
Od příštího týdne začnu dělat řidičák. Víte, co je divné? Zkoušky na řidičák, budou první pořádné testy v životě. Už se opravdu těším. Naštěstí nemusím znát palivovou soustavu traktoru.
Měli jste v poslední době něco fresh? Třeba citronovou zmrzlinu? Byla fresh? Ta moje ne. Skončila v koši. Černý puntík na mapě Zlína.
V úterý je krajské kolo Europysecury. Chci vyhrát, kdo by nechtěl, ale nechci se zúčastnit republikového kola. Možná, kdyby to bylo s lidmi, které mám ráda a kterým věřím. Ne, že bych starostovi nevěřila, ale přeci jen bych svou nešikovnost neodhalovala na veřejnosti.Význam článku je jasný. Otestovat vzhled.